Düşük TBM, Yüksek Dönüşüm

Markaların hedef kitlelerine ulaşabilmek için tercih ettiği bir yöntem olan ücretli reklamlar, doğru ve etkili reklamlarla marka bilinirliğini ve online satışları artırmada oldukça önemlidir. Pazarlama stratejilerini geliştirmek isteyen firmaların ücretli reklam yönetimi hizmetinden yararlanmaları gerekir. Markalar, ücretli reklamlar sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde hedeflerine ulaşabilir.

Google Partner Ajans ID: 7790704594

Joykek Google Partner Ajansı

Ücretli Reklam Yönetimi
nedir?

Ücretli Reklam Yönetimi Nedir?

Ücretli reklam yönetimi arama motorları üzerinden firmanızın potansiyel müşterilere ulaşmasını sağlayan, profesyonel kişilerce gerçekleştirilen bir dijital pazarlama hizmetidir. Markanızın daha ilgili müşteri kitlesine ulaşabilmesi, sunduğunuz ürün veya hizmetlerin satışlarını arttırabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Dijital pazarlamanın ana unsurlarından olan ücretli reklamları, pazarlama stratejinize dahil ederek, verimli reklamlar oluşturabilir ve markanızın tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlayan bir adım atabilirsiniz.

Ücretli reklam yönetimi sayesinde kalıcı geri dönüşler alabilmek için ilk olarak markanız adına bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmeniz gerekir. Müşterilere ulaştırmayı hedeflediğiniz ürün ve hizmetlere olan talep miktarının belirlenmesi, etkili bir dijital pazarlama stratejisinin ilk adımıdır. Veri analizi araçlarını kullanarak müşteri etkileşimine dair fikir edinebilir, dijital pazarlama stratejinizi doğru ve faydalı verileri değerlendirerek oluşturabilirsiniz. Firmanız ile aynı ya da benzer ürün ve hizmetleri üreten rakip markaların satış oranlarını incelemek, etkili bir pazar araştırması yapabilmenize yardımcı olur. Bu sayede dijital pazarlama stratejiniz sonucunda ulaşabileceğiniz hedefleri belirleyebilirsiniz.

Ücretli reklam yönetimini birçok farklı platform aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşabilmeyi sağlayan Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarında ücretli reklamlara yer vermek, en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Arama motorlarından yapılan aramalarda, arama sonuçlarının üst kısmında yer alan ve yanında “REKLAM” yazan her site ücretli reklam kullanan firmalara aittir.

Sitenizi arama sonuçlarının üst kısmına konumlandıran bu reklamlar, tıklama başına ödeme sistemi ile yararlanabileceğiniz bir dijital pazarlama unsurudur. Bu sayede sizler de etkili ve verimli olabilecek bir reklam stratejisi oluşturabilirsiniz.

Reklam Türleri Nelerdir?

Aşağıda ki reklam türleri bu hizmet kategorisinde yer almaktadır.

  • Arama Ağı Reklamları
  • Görüntülü Reklamlar
  • Mobil Uygulama Reklamları
  • Video Reklamlar

Her bir reklam türü ayrı bir bütçeleme ve KPI ile markanın satış veya bilinirlik hedefine ulaşmasında detaylıca incelenip gerekli araştırmalar yapılıp kampanya kurulumları yapılarak oluşturulmaktadır.

Ücretli Reklam Yönetimi Hizmetinden Yararlanmak Neden Önemlidir?

Ücretli reklamlar, tüketicilere kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeyi sağlar. Dijital pazarlama stratejinizi doğru bir şekilde planlamak ve reklam yatırımlarınızdan verimli sonuçlar elde etmek için ücretli reklamları değerlendirebilirsiniz. Ücretli reklam yönetimi hizmeti sayesinde etkili reklam içerikleri oluşturabilir, dönüşümleri optimize edebilir, reklamlarınızın analitik raporlarına ulaşarak aranma hacmi gibi verilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ücretli reklam yönetiminin başarılı olabilmesi için, reklam SEO stratejisi ve tıklama başına ödeme stratejisinin yanı sıra analitik sonuçları doğru bir şekilde değerlendirebilme ve dijital pazarlama stratejilerini sonuçlara bağlı olarak belirli aralıklarla güncelleyebilme imkanına sahip olmanız gerekir. Bu adımları doğru bir şekilde uygulayabilmek için sizler de ücretli reklam yönetimi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretli arama modeli, reklamlarınızın yapılan arama ile ilgili sonuçlarla birlikte tıklama başına ücret artırımına göre diğer rakip firmalarının verdiği reklamların altında veya üzerinde konumlandırılabilmesini sağlar. Başlık ve kısa bir metin ile arama motorlarında yer bulan ücretli reklamlar, reklam stratejinizi güçlendirebilmenize olanak tanır. Site linki, konum bilgisi, tüketici değerlendirmeleri, ürün görselleri ve firmanıza ait iletişim bilgileri gibi birtakım veriler içerebilen arama motoru reklamları, reklam stratejinizin doğru adımlarla uygulanmasıyla sitenizi daha fazla kişinin ziyaret etmesini sağlayabilir.

Dijital pazarlama stratejinizin önemli bir unsuru olan ücretli reklamların kalitesi, verimli sonuçlar elde edebilmenize yardımcı olur. Arama motorları reklamları, reklamınızın kalite puanına göre arama sonuçlarında hangi konumda yer alacağınızı belirler. Rakip firmaların reklamları ile karşılaştırılan reklam sıralamanız, seçtiğiniz anahtar kelimelere, tekliflere ve reklam bütçenize bağlı olarak değişebilir.

Satış odaklı ve etkili sonuçlar elde edebileceğiniz bir ücretli reklam yönetimi, reklam sayısı ve anahtar kelime seçiminin yanı sıra birçok farklı unsuru da göz önünde bulundurmanızı gerektirir. Dijital pazarlama stratejisi oluştururken yapacağınız araştırmalar, ölçeklendirme işlemleri, reklam kampanyaları ve analitik sonuçlar gibi unsurlar verilere dayalı bir sistem sayesinde doğru bir şekilde ortaya koyulabilir. Yanlış ya da eksik verilerle oluşturacağınız bir dijital pazarlama stratejisi, ücretli reklamlarınızın verimliliğini düşürür ve paranızı boşa harcamanıza sebep olur. Bu nedenle uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen bir ücretli reklam yönetiminden yararlanabilir, marka bilinirliğinizi arttırarak potansiyel müşterilerinize sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ücretli Reklam Yönetimi Süreci Nasıl İlerler?

Ücretli reklam yayınlamaya karar verdiğinizde bazı adımları takip etmeniz gerekir. Potansiyel müşterileriniz hakkında bilgi edinmek ve markanızın bilinirliğini arttırmaya yönelik bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmak, ücretli reklam yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştirebilmenize yardımcı olur.

Search Engine Optimization, yalnızca arama motorları için değil, ücretli reklamların yer aldığı tüm sosyal platformlar için de son derece önemlidir. SEO hizmetinden yararlanmak, reklamlarınızın hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşmasını sağlar. Reklam metinlerinde yer alan anahtar kelimelerin aramalara uygunluğu, ücretli reklam yönetimi açısından oldukça faydalı sonuçlar elde edebilmenize olanak tanır. Ücretli reklam yönetimi sürecinde SEO çalışması yaparak, reklamlarınızın içeriğini elde ettiğiniz bilgilerin yardımıyla oluşturabilirsiniz.

Ücretli reklam yayınlamak istediğiniz yerlerin reklam politikaları hakkında bilgi edinmek, etkili bir ücretli reklam yönetimi gerçekleştirebilmenizi sağlar. Aksi halde reklam politikaları açısından sorun yaşayabilir, ücretli reklamlarınızın kaldırılması sonucunda dijital pazarlama stratejinizin başarısız olması sonucuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumu yaşamamak için ücretli reklam yönetimi hizmetinden destek alabilirsiniz.

Arama motorlarının yanı sıra Amazon gibi sanal pazar yerlerinde ücretli reklam yayınlamak, reklam yönetim sürecinde sıklıkla tercih edilen bir başka yöntemdir. Markanız adına bir mağaza oluşturarak müşterilerinize ulaşabileceğiniz e-ticaret sitelerini, ücretli reklam yönetimi ile etkili sonuçlar alabileceğiniz bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Amazon’un kendi içinde yapılan her aramada ürününüzü en tepede yer alır. Burada da TBM yani tıklama başına maliyet ile ücretlendirilirsiniz.

Ücretli reklam yönetimi süreçleri arasında, hedef tanımlama, reklam hacmini belirleme, anahtar kelime tanımlama, ilgi çekici içerikler oluşturma, teklif yönetimi ve performans analizi gibi adımlar yer alır. Bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilebilmesi için her adımın doğru verilere dayanarak uygulanması ve analitik sonuçlarının etkili bir şekilde değerlendirilebilmesi gerekir. Ücretli reklam yönetimi hizmetini tercih ederek dijital pazarlama stratejinizi gerçekleştirmek için destek alabilirsiniz.

Ücretli reklam yönetimi sürecinde oluşturabileceğiniz farklı reklam türleri bulunur. Metin reklamları, işletme veya ürün bilgilerini içeren metinlerden oluşur. Organik sonuçların en üst kısmında yer alan bu reklamlar, müşterilerin iş yerine doğrudan ulaşabilmesini mümkün kılan cep telefonu arama veya lokasyon harita bağlantısını da içerebilir.

Arama motorlarının organik arama sonuçlarının üzerinde görüntülenen alışveriş reklamlarınız ürün fotoğrafları, fiyatları ve mağaza bilgilerini eksiksiz şekilde içerir. Tıklama oranları yüksek olan alışveriş reklamları, potansiyel müşterilerinizin ürün karşılaştırması yapabilmesine ve internet sitenize yönlendirilebilmesine imkan tanır. Böylelikle ücretli reklam yönetimi sayesinde bütçenizi en verimli şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. (Alışveriş reklamları Türkiye’de kullanılamıyor.)

Görüntülü reklam ağlarında yer alan görsel reklamlardaki metin, video, fotoğraf ve medya biçimleri sizlere büyük avantaj sağlar. Fakat tüm bu ayrıntıların en kapsamlı şekilde optimize edilmesi gerekir. Görüntülü reklamlar site içerisindeki bir haberde, paragraflar arasında, blog sayfasının sağ kısmında ya da popüler mobil uygulama içerisinde de görüntülenebilir. Bu sayede profesyonel ücretli reklam yönetimleri sayesinde çalışmalarınızın yüksek performans gösterebilmesini sağlayabilirsiniz.

Web sitemizi ziyaret etmiş veya mobil uygulamamızı kullanmış kişilere yeniden ulaşabiliriz. Bu durum yeniden pazarlama olarak adlandırılır. Şirket, marka, ürün ve hizmetleriniz için sizler de reklamlarınızı yeniden pazarlanabilecek şekilde geliştirebilirsiniz. Yeniden pazarlama reklamları ücretli reklam yönetimindeki önemli noktalar arasındadır. Birçok kişi herhangi bir sebepten dolayı satın almaktan vazgeçtiği bir ürüne tekrar dönmek isteyebilir. Bu durum satış oranlarınız üzerinde pozitif bir etkiye yol açar.

Sizler de reklam bütçenizi en verimli şekilde kullanmak istiyorsanız ve reklamlar sayesinde ürünlerinizi en iyi şekilde tanıtabilmek istiyorsanız bu hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Güncel ve yenilikçi yöntemler ile geliştirilen stratejiler rakipleriniz arasından sıyrılabilmenize büyük bir fırsat tanır.

Bu hizmetimizle ilgili bazı blog içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Neden Joykek?

Yenilikçi
Yenilikleri ve güncellemeleri takip ederek markanıza uygun reklam modellerini sizlere sunuyoruz.
Profesyonel
Alanında uzman ekip ve tutkulu liderler ile işimizi en iyi şekilde teslim etmeye odaklanıyor ve mutlu müşteriler biriktiriyoruz.
Eylem Odaklı
Stratejik düşüncelerimizi teste tabi tutuyoruz. Başarıları ölçmek için akıllı hedefler ve ölçümler kullanıyoruz.
Neden Joykek?